اخبار سایبری

اصول جدید پنتاگون برای تسریع استفاده از هوش مصنوعی در جنگ

پنتاگون اصول اخلاقی جدیدی را اتخاذ می‌کند که برای تسریع استفاده از هوش مصنوعی در جنگ آماده می‌شود. اصول جدید از افراد برای “تمرین سطوح مناسب قضاوت و مراقبت” هنگام استقرار و استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی، مانند آن‌هایی که تصاویر هوایی را برای جستجوی اهداف بررسی می‌کنند، استفاده می‌کنند.

ژنرال jack shanahan، مدیر مرکز اطلاعات  هوش مصنوعی پنتاگون، گفت: آن‌ها همچنین می‌گویند که تصمیماتی که توسط سیستم‌های خودکار گرفته می‌شوند باید “قابل‌ردیابی” و “قابل کنترل” باشند، که به این معنی است که اگر آن‌ها رفتار ناخواسته را نشان دهند، باید راهی برای خلاص شدن یا خنثی کردن آن‌ها وجود داشته باشد.

هوش مصنوعی در جنگ
هوش مصنوعی در جنگ

فشار پنتاگون برای سرعت بخشیدن به قابلیت های هوش مصنوعی خود ، باعث اختلاف بین شرکت های فناوری بیش از یک قرارداد محاسبات ابری ۱۰ میلیارد دلاری تحت عنوان مشترک زیرساخت های دفاعی مشترک یا JEDI شده است. مایکروسافت در ماه اکتبر این قرارداد را برنده شد ، اما نتوانسته است این پروژه ۱۰ ساله را آغاز کند زیرا آمازون از پنتاگون شکایت کرد ، و این ادعا را  کرد که دلسردی رئیس جمهور دونالد ترامپ نسبت به آمازون و مدیرعامل آن جف بزوس به شانس شرکت برای برنده شدن در پیشنهاد لطمه می زند

یک دستورالعمل نظامی موجود در سال ۲۰۱۲ ، انسان را ملزم به کنترل تسلیحات خودکار می کند ، اما کاربردهای گسترده تر هوش مصنوعی را برطرف نمی کند. این اصول جدید ایالات متحده برای هدایت برنامه های جنگی و غیر جنگی از عملیات جمع آوری اطلاعات و نظارت تا پیش بینی مشکلات نگهداری در هواپیماها یا کشتی ها است.

در حالی که پنتاگون تصدیق کرد که هوش مصنوعی در جنگ  “ابهامات اخلاقی جدید و خطرات” را ایجاد می کند ، اما اصول جدید از محدودیت های شدید تری که طرفداران کنترل اسلحه در نظر گرفته شده اند ، کوتاه هستند.

همچین بخوانید

تلاقی هوش مصنوعی با امنیت در ۲۰۲۰

لوسی چوچمن ، انسان شناس که نقش AI را در جنگ مطالعه می کند ، گفت: “من نگرانم که این اصول یک پروژه شستشوی اخلاق است.” “کلمه” مناسب “برای تفسیرهای زیادی باز است.”

شاناهان گفت که این اصول عمدتاً گسترده هستند تا از دست زدن به سربازان ارتش آمریکا با محدودیت های خاصی که می توانند منسوخ شوند استفاده کنند.

پنتاگون در تلاش های هوش مصنوعی خود در سال ۲۰۱۸ پس از اعتراضات داخلی در گوگل ، این شرکت فن آوری را از پروژه Project Maven که در آن از الگوریتم هایی برای تفسیر تصاویر هوایی از مناطق درگیری استفاده می کند ، به سد راه خود قرار داد. شرکت های دیگر از آن زمان خلاء را پر کرده اند. شاناهان گفت: اصول جدید به بازگرداندن حمایت از صنعت فناوری کمک می کند ، جایی که “عطش این بحث وجود داشت.”

وی گفت: “بعضی اوقات فکر می کنم احساس کمبود دردناک است ، اما ما افرادی را داریم که نگرانی های جدی در مورد همکاری با وزارت دفاع دارند.”

شاناهان گفت که این راهنما همچنین به تضمین مزیت های فن آوری آمریکا کمک می کند زیرا چین و روسیه با توجه کم به نگرانی های اخلاقی ، به دنبال دستیابی به هوش مصنوعی نظامی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا