برنامه نویسیپایتون

توزیع Anaconda چیست؟ چرا از آناکوندا استفاده می کنیم؟

اگر در فیلد های مرتبط با علوم داده و یادگیری ماشین علاقه به فعالیت داشته باشید حتما نام توزیع Anaconda به گوشتان خورده است و شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که آناکوندا چیست و چرا باید از آن استفاده کنم؟در این مقاله سعی در پاسخ دادن به سوالات احتمالی شما داریم.

همانگونه که می دانید مطرح ترین زبان های حوزه ی علوم داده پایتون و R هستند و در بخش یادگیری ماشین نیز پایتون صدر نشین است. اگر کمی حرفه ای تر با پایتون پیش رفته باشید.

می دانید که پایتون با پکیج های متنوع و قوی است که زنده و صدر نشین است. بدین منظور شرکت Anaconda (آناکوندا )یک توزیع یا بهتر بگوییم، یک پکیج منیجر متن باز  را به نام Anaconda در سال ۲۰۱۲ منتشر کرد و تا کنون با استقبال محقیقن و توسعه دهندگان همراه بوده است و برای سه سیستم عامل اصلی(windows, Linux, mac os) منتشر شده است.

anaconda
anaconda

Anaconda یک مجموعه ی عظیم از پکیج ها و کتابخانه های پایتونی را در حوزه ی علوم داده ، یادگیری ماشین پردازش داده ها در مقایس های بزرگ و… را در خود جای داده است و تنها با زدن یک دستور ساده پکیج مورد نظر شما به همراه پیش نیاز های آن نصب و آماده ی استفاده می‌شود.

تفاوت اصلی توزیع Anaconda و pip در چیست؟

تفاوت اصلی این دو پکیج منیجر در این است که پکیج منیجر pip هنگام نصب پش نیاز های یک کتابخانه به ورژن های قبلی نصب شده توجهی ندارد و ورژن پکیج های پیش نیاز را نصب می‌کند. اما Anaconda برای هر پکیج ورژن های موردنیاز  را نصب می‌کند وورژن های قبلی را حفظ می‌کند و اگر نتوانست این کار  را انجام دهد، هشدار میدهد.

چگونه می‌توان از توزیع Anaconda استفاده کرد؟

ابتدا از طریق این لینک anaconda (آناکوندا )  را دانلود و نصب کنید.

با استفاده از دستور زیر محیط گرافیکی آن را نصب کنید.

conda install anaconda-navigator

سپس Navigator را با دستور زیر باز کنید.

anaconda-navigator

سپس می‌توانید از طریق محیط گرافیکی نصب پکیج های مورد نظر خود را شروع کنید.

فایل cheatsheet را می‌توانید از طریق اینجا دانلود کنید.

موفق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا