امنیت

۱۰نمونه از بهترین ابزارهای ضدبدافزار در سال ۲۰۲۰

ابزار ضدبدافزار کمک می کند تا بدافزارهای خطرناک را از کامپیوتر شخصی خود حذف کنید تا از هکرها محافظت کرده و از حملات بعدی جلوگیری کند.امروز مهمترین مطلب این است که در کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود امنیت داشته باشید ، چون هیچوقت نمی دانید هکر ها چه زمانی حمله می کنند.اگر می خواهید بدافزاری را حذف کنید.در این پست  ما به شما بهترین ابزار های ضد بدافزار را  برای امن نگه داشتن سیستم شما انتخاب و معرفی کردیم.

اتفاقات اخیر و آلوده شدن سیستم ها نشان می‌دهد که شما تنها به نرم‌افزار آنتی ویروس(Antivirus) نیاز ندارید بلکه ابزارهای ضدبدافزار نیز(AntiMalware) هم  نیاز دارید.خوب، تفاوت زیادی بین adware و spyware وجود دارد، آن‌ها ویروس نیستند.بنابراین تعیین اینکه دستگاه شما تحت‌تاثیر بدافزار قرار گرفته‌است، بسیار سخت است و روش حذف آن ها نیز  می‌تواند خسته‌کننده باشد.

 بدافزار به یک مشکل رایج تبدیل شده‌است، چون این مساله بسیار شفاف تر از بقیه مسائل است، حتی زمانی که فکر می‌کنید عملکرد اینترنت شما در معرض خطر نیست، به همین دلیل است که ابزارهای ضدبدافزار وجود دارند.

 ما ابزار ضدبدافزار مختلف را برای کامپیوترهای ویندوز و مک تحلیل کردیم. اما بعضی از بدافزارها برای مدت طولانی ناشناخته می‌مانند که حتی ممکن است به چند سال هم برسد.
ضدبدافزار
ضدبدافزار
به همین دلیل ، slingshot زمانی که توسط آزمایشگاه‌های Kaspersky کشف شد، به مدت شش سال بدون هیچ گونه ردپایی در داخل روترها قرار داشت.
بنابراین شکل بسیار پیشرفته نرم افزارهای مخرب  ، می تواند فعالیت دسک تاپ  همچنین جمع آوری عکس های صفحه ، دیتا های شبکه ، دیتاهای صفحه کلید  ودیتاها را از دستگاه های USB جمع آوری کند.

با این حال ، بدافزار چیزی نیست که بخواهید از کامپیوتر  شخصی خود عقب بیفتید ، به همین دلیل حذف سریع بهترین راه برای از بین بردن خطر است.خوشبختانه انواع مختلفی از ابزارهای ضدبدافزار وجود دارد و چند مورد از آنها رایگان است .

 

انواع ضدبدافزار :

  • Malwarebytes Anti-Malware
  • Microsoft Malicious Software Removal Tool
  • IObit Malware Fighter
  • Spybot Search & Destroy
  • Zemana Antimalware
  • GridinSoft Anti-Malware
  • Adaware Antivirus Free
  • STOPzilla
  • SUPERAntiSpyware
  • Emsisoft Emergency Kit

1. Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Malwarebytes

اگر دنبال یک ضد بدافزار می گردید، ابزار Malwarebytes  باید اولین انتخاب شما باشد. شگفت انگیزترین بخش این ابزار این است که هر روز آپدیت می شود ، بنابراین می توانید به آن اعتماد کنید تا تهدیدهای جدید را در لحظه ظهور آنها تشخیص داده و از بین ببرد.

ما پیشنهاد می کنیم حداقل یک بار در هفته این نرم افزار را اجرا کنید تا هرگونه ویروسی را که شما آن را شناسایی  نکرده اید ،شناسایی کرده و ازبین ببرد.

۲. Microsoft Malicious Software Removal Tool

این نرم افزار ،به عنوان ابزار حذف نرم افزار مخرب ویندوز (MSRT) شناخته می شود و یک ابزار ضد بدافزار رایگان است که توسط مایکروسافت ساخته شده است.

MSRT  غالباً به شکل خودکار آپدیت  می شود تا در کنار آنتی ویروس داخلی Windows Defender داخلی اجرا شود.اما ، برای آن دسته از کاربرانی که به روزرسانی خودکار خاموش می کنند ، می توانید نرم افزار را مستقیماً دانلود کنید.

MSRT هر ماه یکبار خود را بروزرسانی  می کنند تا  جدیدترین تهدیدات ، یعنی ویروس ها ، کرم ها و تروجان ها را شناسایی و حذف کند

۳. ضدبدافزار IObit Malware Fighter

ضدبدافزار

این نرم افزار برای بهینه سازی عملکرد است ، که ترکیبی از Driver Booster ، Advanced Systemcare ، Smart Defrag ، Advanced Systemcare ، Password manage و موارد دیگر است.

این نرم افزار ترکیبی از امنیت و محافظت است که قصد دارد شما را  گشت و گذار تصادفی در وب را از جدیدترین تهدیدها مانند باج افزار و ابزارهای تبلیغاتی حفظ کند.

علاوه بر این ، انواع بدافزارها را در معرض نمایش قرار می دهد ، و نه تنها انواع مختلفی از اسکن ها را نیز ارائه می دهد که از نظر متوسط نیز مفید هستند.

جدا از همه این موارد ، دیتابیس بزرگی دارد  که مرتباً به روز می شود.علاوه بر این ،در مورد باج افزار از از قبل به کاربران اطلاع می دهد ، که واقعاً خوب است.

۴. Spybot Search & Destroy

این نرم‌افزار یک راه‌حل معکوس برای جاسوس افزار و تبلیغات با شناسایی و حذف بدافزار از یک سیستم ویندوز ارائه می‌دهد.

علاوه بر این ،در برابر حملات آینده توسط نرم افزار ها محافظت می کند. این نرم افزار اغلب توسط کارشناسان و کاربران پیشرفته که دانش بالایی از بدافزار دارند دنبال می شود.

 Spybot بطور خودکار شبکه های تبلیغاتی مزاحم و عوامل آن ها در تغییر مسیر ، تنظیمات رجیستری ، تفاوت در ترتیب مرورگر را شناسایی می کند.نسخه رایگان آن ویژگی هایی مانند ضد جاسوس افزار ، ضد تبلیغ ، حذف ابزارهای تبلیغاتی مزاحم ، پاک کننده کوکی ، پاک کننده برنامه را در بر می گیرد.

نه تنها این ، نسخه کامل آن برخلاف سایر نرم افزارهای ضد ویروس موجود ، ارزان تر است و در مقابل حملات بدافزارهای آتی ایمن می کند.

5. Zemana Antimalware

ضدبدافزار
ضدبدافزار

این برنامه عمدتاً برای انجام اسکن کامل  ایجاد شده است. ضد بدافزار Zemana  در فضای دیسک سخت قابل اغماض است و می‌تواند همزمان با دیگر ابزارهای مرتبط به کار رود. Zemana از منابع کمی استفاده می کند و در عین حال قادر به انجام اسکن کامل است.

اگرچه هرگز به عنوان اولین سپر دفاعی  ایجاد نشده است ، اما ، این ضد بدافزار برای به یاد آوردن سایر نرم افزارهای ضد ویروس بسیار مفید است.

۶.GridinSoft Anti-Malware

ضدبدافزار
GridinSoft Anti-Malware

این برنامه ضد ویروس توسط شرکت Gridinsoft بر روی تمام نسخه های محبوب سیستم عامل ویندوز کار می کند ، و برای  حذف نرم افزارهای جاسوسی ، نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم ، PUP ها و غیره بسیار عالی است.

مشکل اصلی نسخه رایگان آن این است که فقط یک کامپیوتر را اسکن می کند.

بعد از اسکن، همه هشدارها دسته بندی می‌شوند و اطلاعات، راهی برای آن در کامپیوتر و یک سطح تهدید برای همه تهدیدها و یا برنامه‌های غیر معمول وجود دارد.

بنابراین انواع مختلفی از اسکن کردن مثل اسکن log  و خیلی بیشتر را فراهم می‌کند

۷. Adaware Antivirus Free

ضدبدافزار یک محیط مجازی که  تعدادی از برنامه های مشکوک را برای بررسی اینکه آیا آنها مانند بدافزار کار می کنند یا خیر ، ترکیب می کند.

این بدان معناست که شما همیشه از بدافزارهای جدید محافظت می شوید، حتی اگر شما فرد اولیه تحت تأثیر آن باشید و بد افزار هنوز در دیتابیس  هشدارهای شناخته شده ضدبدافزار ها نباشد. سپس این بدافزار می تواند بدون ضرر بررسی و حذف شود.

همه این موارد بی سر و صدا در پس زمینه اتفاق می افتد. علاوه بر این ، Adaware Antivirus Free می تواند دانلودها را قبل از نصب آنها اسکن کند .

۸. STOPzilla

بدافزار
بدافزار

یکی از پیش بینی ترین ابزار ضدبدافزار است و جوایز مختلف و بررسی های عجیب و غریب را به دست آورده است.  ابزار حذف نرم افزارهای مخرب STOPzilla به کاربران اجازه می دهد تا بدون دردسر نرم افزارهای مخرب و جاسوس افزارها را از کامپیوتر ویندوز خود حذف کنید تا اطلاعات شخصی حفظ شود.

این همه به دلیل فناوری Cloud است که STOPzilla Antimalware ضمن استفاده از حداقل منابع CPU ، حتی در هنگام کار با نرم افزارهای امنیتی دیگر ، محافظت کاملی را ارائه می دهد .نه تنها این ،بلکه  راه حل های ضد ویروس همتایان خود را برای اجرای جامع ترین محافظت در برابر طیف وسیعی از تهدیدات امنیتی کامپیتر را قابل اجرا می داند.

۹. SUPERAntiSpyware

یکی از بهترین انتخاب ها برای مطمئن ترین ابزار ضدبدافزار است که قادر به جلوگیری از نرم افزارهای جاسوسی و نرم افزارهای مخرب است.

این ابزار می تواند تفاوت سایر تهدیدها از جمله rootkits و ransomware را نیز مدیریت کند. SUPERAntiSpyware برای کار مطابق با آنتی ویروس شما ، به ویژه هدف قرار دادن spyware ، adware ها و keylogger ها  و سایر هشدارهای مربوط به داده های شما ایجاد شده است. همچنین می توانید از پرونده های خود در برابر باج افزار  که برای ربودن داده های شما ایجاد شده است، محافظت کنید .

با این حال ، نسخه رایگان SUPERAntiSpyware با به روزرسانی های روزانه  تضمین می کند که همیشه در برابر آخرین تهدیدات محافظت می شوید.تنها نقطه ضعف این ابزار این است که شما باید به روزرسانی های دستی را بررسی کنید. علاوه بر این ، فقط برای ویندوز در دسترس است

۱۰. Emsisoft Emergency Kit

بدافزار
emisoft

این ضدبدافزار به طور کلی  برروی وظیفه مدیریت کامپیوتر های شخصی خود عاری از بدافزار متمرکز است. این کار عالی است و با یک رابط کاربری ساده و تمیز نیز به نظر خوب می رسد.

در تست های مسدود کردن بدافزارها و مسدود کردن URL های مخرب نمرات بسیار خوبی دارد. نه تنها در این بخش ، بلکه در تست های آزمایشگاهی نیز امتیازات خوبی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا