سیستم عامللینوکس

آموزش نصب Vmware tools

VMware Tools یک ابزار رایگان و در عین حال بسیار مفید برای VM هایی که راه اندازی می کنید می باشد. در بحث مجازی سازی با نرم افزارهای VMWare انقدر این ابزار مزایا دارد که به هیچ وجه از خیر آن نگذرید و حتما آن را در ماشینه ای مجازی تان نصب کنید تا تجربه بهتری از مجازی سازی داشته باشید.

بطور کلی نصب VMware Tools باعث بهبود درایورها و همینطور Performance ماشین های مجازی می شود. مدیریت VM ها بهبود چشمگیری پیدا خواهد کرد و باعث سهولت استفاده features های زیادی خواهد شد. چه بسا با عدم نصب  همین ابزار کوچک، از استفاده برخی ویژگی ها چشم پوشی کنید. با نصب VMware Tools در Guest os یا همان VM ها performance بهتر شده و ویژگی های جدیدی در دسترس شما هستند:

در این ویدئو نحوه ی نصب کردن vmware tools روی سیستم عامل لینوکس را  آموزش می دهیم که برای توزیع های دبین بیس مثل kali,parrot,ubuntu و دیگر توزیع ها هستش و برای بهتر کردن رابط کاربری و تعامل با سیستم عامل میزبان استفاده می شود(مثل کپی پیست کردن بین دو سیستم عامل یا درگ کردن فایل بینشون و از همه مهم تر فول اسکرین شدن صفحه!)

لازم به ذکر است که در این آموزش حالتی که گزینه ی vmware tools غیر فعال هست بررسی می شود و اگر به این مشکل خوردید حتما ویدئو را تماشا کنید.

با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا