برنامه نویسی

تست استعداد برنامه نویسی

فکر می کنید چقدر در زمینه برنامه نویسی استعداد دارید؟

برنامه نویسی، حل و پیدا کردن راه حل برای یک مسئله می باشد. و اگر بخواهیم به شکلی ساده تر بیان کنیم سیستمی کردن یک امر فیزیکی می باشد. مثلا شما یک باشگاه بدن سازی دارید می خواهید کارها را به صورت  سیستمی انجام دهید، در این زمان برنامه نویسی به کار میاد. اگر بتونید این تست استعداد برنامه نویسی را  حل کنید. می توان گفت شما یک استعداد برای برنامه نویسی هستید

معمولا در روز، مغز ما وارد مسائل پیچیده ای می شود که به مسائل تو در تو یا هزارتو معروف هستند اگر مغز شما توانایی گذر از این هزارتو ها را  داشته باشد و در طول مسیر بتواند، توقف کند و دوباره بررسی کند که از چه مسیری آمده است و شروع افکار شما دقیقا کجا بوده و از کجا وارد این فکر شده است می توان گفت مغز تحلیل گر و فعالی برای برنامه نویسی دارید.

معمولا روزانه مغز ما هزاران فکر واردش می شود که این افکار تو در تو و پیچیده هستند، حالا اگر بین این افکار تو در تو، یک توقف بزنید و بدانید از کجا و چطور این افکار وارد مغز شما شده اند و چه مسیری را سپری کردند می توان گفت مغز شما به شدت برای برنامه نویسی آماده است.


Backtracking Test

خب بریم سراغ تست استعداد برنامه نویسی تا ببینیم اصلا می توانیم یک برنامه نویس موفق شویم. کسانی که نرم افزار خوانده اند، درسی با نام طراحی الگوریتم دارند که در این درس، با روشی برای طراحی الگوریتمبه نام Backtracking یا به فارسی عقبگرد آشنا می‌شوند ؛ در این روش شما برای یافتن پاسخ مساله باید تمام مسیرهای مسأله که ممکن است پاسخ در آن مسیر باشد را پیمایش کنید و در نهایت به یک پاسخ صحیح برسید. وقتی به دنبال پاسخ، وارد یکی از مسیرها می‌شوید، هر چقدر هم که داخل رفته باشید، باید حواستان باشد که الان کجا هستید و مسیر برگشت کجا بود و مسیرهای باقیمانده کدام ها هستند.

نمونه مشهور مسائل مربوط به این نوع الگوریتم ها، مساله Maze یا همان هزارتو است که در بخش زیر یک نمونه از این مسئله را آوردیم. به نظرم اگر دنبال تست استعداد برنامه نویسی هستید از این مدل نمونه ها  حل کنید تا هم میزان قدرتان در این زمینه مشخص شود هم مغزتان فعال تر شود.

codingVSprogramming

حتما این تست استعداد برنامه نویسی را امتحان کنید و ببینید وقتی در حال پیدا کردن مسیر هستید آیا در وسط مسیر میدانید از کجا امدید و اگر برگردید دوباره راه را پیدا می کنید. شاید در دید اول بسیار ساده و ابتدایی حساب شود اما به نظرم اگر بتوانید راه را پیدا کنید و در وسط راه توقف کنید و دوباره بگردید و بازم ادامه بدید مغز به شدت فعالی دارید و به نظرم شما می توانید یک برنامه نوسی به احتمال زیاد موفق شوید.

ارتباط تست استعداد برنامه نویسی با سخنرانی

به نظرم این تست استعداد برنامه نویسی در سخنرانی هم خودش را نشان میدهد، معمولا سخنران های حرفه ای میدانند از کجا شروع کردند، الان کجا هستند و ادامه مسیر را هم خودشان تعیین می کنند. این تست را بزنید اگر واقعا قوی بودید به نظرم در سخنرانی هم جواب میگیرید. البته کسانی که سخنران های خوب و کار بلدی هستند و در حین صحبت کردن میدانند از کجا شروع کردند و رشته سخن از دستشان در نمیرود به احتمال زیاد، برنامه نویس های خوبی می شوند.

شاید بارها سخنران هایی را دیده اید که از شاخه ای به شاخه دیگر می پرند و آخر نه خودش متوجه می شود چی گفته نه مخاطبانی که شنونده هستند و یک مشت مباحث ناقص و بی ربط به هم را ارائه کرده است. اما سخنران هایی که مغزی فعال و به قول ما الگوریتمی داره، اگر ده ها بحث را باز کنند، باز هم راحت به عقب بر میگردند و میدانند  از کجا شروع کرده و داره به کجا می روند.

افزایش درک و قدرت مغز

شاید فکر کنید این فقط یک آزمون هستش و بعد از آن تمام می شود؛ ولی پیشنهاد میکنم اگر می خواهید یک برنامه نویس خوب یا حتی یک شخصی باشید که مغزتان را پرورش دهید و قدرت درک آن را بالا ببرید به نظرم این آزمون به شدت به درد شما می خورد و مغز شما را چالشی رشد میدهد. با استفاده از این تست شما پشت سر هم بدون هزینه خاصی می توانید در هر جا که هستید مغز خود را نرمش دهید. به نظرم برنامه نویس ها باید روزانه، از این تست استفاده کنند. یعنی یه ۱۰۰ مدل از این تست ها بگیرند و پشت سر هم حل کنند تا هم نرمشی برای مغزشان باشد و  هم  بتوانند مسائل را راحتر و بدون هیچ مشکلی حل کنند

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا